Destiláty

Informace o našich vínech

Informace

Destiláty

Destilerie Marolo nabízí od roku 1977 kvalitní grappy vysoké prestiže, které se rodí z velké vášně a profesionality s extrémním smyslem pro detail. Marolo vychází z tradičního pojetí grappy. Použivá moderní techniky pálení, kdy destiluje grappy v malém objemu artisanálního charakteru. Paolo Marolo odjakživa velice precizně vybíral pro své grappy hrozny a matoliny čerstvé, té nevyšší kvality a  ty následně destiluje v přístrojích na bázi vodní lázně. Paolo Marolo má nos, cit a neocenitelné zkušenosti pro výrobu špičkové grappy. Zároveň však nepřestává zkoumat, jak své grappy stále zlepšovat. Grappy riservy nechává stárnout v soudcích z dubu nebo akátu a to jsou jeho nejcennější a nejvzácnější díla, kde okamžitě rozpoznáme jejich jedinečný styl. Používá velice originální láhve a etiketu, kterou pro každý tip grappy namaloval známý piemontský malíř Gallo. Každá láhev je balená do elegantní krabičky a stává se tak i velice representativním dárkem.

Počet produktů: 8

  • Grappa

    Grappa je aromatický destilát s obsahem alkoholu mezi 37,5% a 60%.Italská specialita je pojmenována podle místa původu-městečka Grappa, z regionu Veneto, Bassano del Grappa.Většina Grappy se vyrábí destilací čerstvých matolin (vylisovaných hroznů) nebo zbytků hroznů.V Itálii se Grappa podává jako digestiv po jídle.

  • Ovocné pálenky

    Ke skutečné konzumaci pálenky vedla dlouhá cesta přes Dálný i Blízký východ, kde se používala jako lék či pro výrobu vonných esencí. Až Evropané okolo dvanáctého století docenili ovocné pálenky pro jejich rozmanité možnosti chutí a konzumace. Pálenka je nápojem všestranným, hodí se jako aperitiv i digestiv nebo jako vynikající doprovod ke kvalitnímu doutníku.

Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek