Naši vinaři

Informace

Informace o našich vínech

Naši vinaři

Vyberte si víno z některé z vinařsky významné země a oblasti.

Počet produktů: 116

Naši vinaři

 • Varner Fanniere (CHAMPAGNE)

  Varnier Fanniere je rodinné vinařství. Najdeme ho ve vesnici Avize v oblasti Champagne ve Francii. Od roku 1860 se rodina věnovala pouze pěstování révy, kterou následně prodávali vinařským domům. Až v roce 1950 se Jean Fanniere rozhodl, že se stane výrobcem svého vlastního Campagne. Od roku 1989 dodnes vede vinařství Denis Varnier. Vlastní 4 ha vinic, které jsou v průměru 60 let staré. Jejich roční produkce je 2500 lahví.

 • Reisten (Morava)
  Vinařství Reisten bylo založeno v červnu 1999. Hned od začátku pracovalo s jasnou myšlenkou - zprostředkovat milovníkům vína region Mikulovsko, převtělený do skleničky regionálních vín určených nejen pro vysokou gastronomii, ale také vinotéky a všechny, kdo si chtějí víno skutečně vychutnat a užít.

  Více o vinařství >

 • Mikrosvín (Morava)
  Vinařství Mikrosvín Mikulov vyrábí kvalitní víno z révy pěstované v chráněné krajinné oblasti Pálava. Filozofie vinařství je zaměřená na šetrný přístup k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů ve vinohradě i ve sklepě. Díky tomu vyrábí vína špičkové kvality s dlouhodobým potenciálem skladování. Firemní heslo zní: "Vyrábíme vína ve vinici".
    Více o vinařství >
 • Springer (Morava)

  Jakub Springer (nar. 1874) přichází do Bořetic z Pouzdřan a přiváží si s sebou i rodinný dřevěný lis z roku 1807, který zhotovil Abraham Taicz. Tento letopočet jsme vložili i do loga naší firmy Vinařství SPRINGER a.s.

  V dnešní době hospodaří na 5 ha vlastních vinic Pavel Springer s otcem, manželkou Naďou a syny Pavlem a Adamem. Roční produkce je cca 5 000 kartonů (30 000 lahví).

  Naši práci děláme pro radost, nikdo z rodiny si už ani neumí představit život bez vinic a bez vína. Ve vinohradech jsme zapustili kořeny stejně hluboko, jako naše vinné keře, tady jsme opravdu doma. 

   Více o vinařství >

 • Gala (Morava)
  Naše vinařství má za cíl produkovat originální vína vysoké kvality. Vína, která pochází z výborných vinařských poloh, z historicky vyhlášených vinic s daným původem, který těmto vínům dává jedinečnost a neopakovatelnost. Naší snahou je navázat na historické tradice vinařství na Moravě, podílet se na údržbě a tvorbě krajiny a zachovávat velmi šetrný přístup k přírodě. Gala Vinařství vám chce nabídnout rodinný přístup, preciznost, čistotu a harmonii. Toto „boutique“ vinařství bylo založeno v září roku 2007.

  Více o vinařství >

 • Colterenzio (Alto Adige)
  „Letos Colterenzio dokončilo rozsáhlou modernizaci sklepa. Od sklizně 2010 je veškerý posun hroznů, moštu a vína ve sklepě jen gravitační a zpravování probíhá za užití té nejmodernější technologie. Věřím, že tento krok ještě navýší již skvělou kvalitu vín, které si díky své svěžesti, čistotě, ryzosti a jedinečnému horskému charakteru, získávají stéle více příznivců.“

   
   

  Více o vinařství >

 • Castel Juval (Alto Adige)
  Vinařství Unterortl se nachází na Juvalském kopci v údolí Valle Venosta v Alto Adige u obce Naturns. Velká vize a pragmatizmus napomohla ke vzniku malého ale osobitého vinařství, jehož vína a destiláty skvěle vyjadřují jedinečnost Juvalské polohy.  Majitelem je slavný horolezec Reinhold Messner, který vinařství pronajal Gisele a Martinu Aurich, kteří od roku 1992 sklep vedou. Na extrémně strmých, terasovitých polohách pěstují 4 odrůdy na celkové rozloze 4 hektarů,ze kterých ročně vznikne necelých 30 000 láhví.  Více o vinařství >

 • Nino Franco (Veneto / Valdobbiadene)
  Vinařství NINO FRANCO se nachází ve městečku Valdobbiadene, v krásné kopcovité oblasti, která je nejznámější apelací šumivých vín Itálie, v alpském podhůří regionu Veneto. Vinařství založil v roce 1919 Antonio Franco a pojmenoval jej po svém synovi Nino Franco. Vinařství nyní vede Primo Franco, nejstarší syn Nina, kterému nyní s radostí a zapálením pomáhá dcera Silvia.

   

  Více o vinařství >

 • Ca'Rugate (Veneto)
  Rodinné vinařství Ca’Rugate se zrodilo v roce 1986. Název „Ca’Rugate“ je inspirován jménem kopce vulkanického původu, kde rodina Tessari vlastní 45 hektarů vinic osázené odrůdou Garganega, v srdci kopcovité oblasti Soave Classico. Dalších 15 hektarů vinic vlastní u obce Montecchia di Crosara v oblasti Valpolicella. Kopcovité terény místní oblasti byli díky umístění, mikroklima a půdnímu složení odjakživa rodištěm špičkových vín.  Více o vinařství >

 • Lis Neris (Friuli)
  Vinařství Lis Neris se nachází v srdci vyhlášené vinařské oblasti Friuli, v obci San Lorenzo mezi hranicemi se Slovinskem na severu a pravým břehem řeky Isonzo, podle které byla pojmenována místní denominace. Vinice se nachází na náhorním platu, který byl vytvořen ledovcem, který po roztátí zanechal tři až pěti metrovou usazeninu štěrku, kamení a minerálů a na které je jen tenká vrstva půdy.

  Více o vinařství >

 • Toros Franco (Friuli)
  Ve Friuli, v srdci vyhlášené vinařské oblasti Collio (kopce) v blízkosti městečka Cormons, na severovýchodě Itálie na hranicích se Slovinskem obdělává 10 hektarů vinic malý vinař Franco Toros. Vinařství založil na začátku minulého století jeho dědeček Edoardo Toros, kdy správně tušil výjimečné vlastnosti půdy v kopcovité lokalitě Novali.

  Více o vinařství >

 • Lo Sparviere (Lombardie)
  Franciacorta je vinařská oblast v provincii Brescia, kde má vinohradnictví tradici od románských dob. Nachází se v Lombardii na jih od jezera Lago d´Iseo a na západ od řeky Oglio. Krajina je charakteristická svým kopcovitým rázem ledovcového původu, která na jihu přechází v nížinu. Vinařství Lo Sparviere vlastní rodina Gussalli Beretta. Panství má 60 hektarů z nichž je 25 osázeno révou odrůdy Chardonnay.

  Více o vinařství >

 • Villa Sparina (Piemonte / Gavi)
  U městečka Gavi v Piemonte, (na vyvýšenině „Monterotondo“) slunce, lesy a přímořský vánek od ligurského moře vytváří ideální mikroklima pro pěstování révy. Zde rodina Moccagatta založila po dlouholeté zkušenosti s vinohradnictvím vinařství VILLA SPARINA. Vinařství, které se dokázalo prosadit s tradičními víny vyrobenými inovační technologií. Dnes je Villa Sparina prestižní značkou, která zhodnocuje tradici území Gavi a Monferrato a je díky svému stylu, kvalitě a specielní láhvi nezaměnitelná s jinými víny světa.

  Více o vinařství >

 • Marchesi Di Gresy (Piemonte)
  V Piemonte v obci Barbaresco se nachází magická vinice „Martinenga“ o rozloze 11ha amfiteatrového tvaru. Pod ní je do malebné krajiny zasazeno rodinné vinařství Marchesi di Gresy, které v současnosti vede markýz Alberto Cisa Asinari di Gresy. 

  Více o vinařství >

 • Cordero Di Montezemolo (Piemonte)
  V srdci Langhe, přímo v centru země Barola, stojí libanonský cedr, který dominuje třicetihektarovému vinařství. Špičkové vinařství, jehož vína proslavila oblast Piemonte ve světě. Usedlost „Monfalletto“, která po staletí patřila markýzům Falletti z Barola, nyní vlastní Giovanni Cordero di Montezemolo, vnuk markýzy Luigii Falletti z Barola a syn Paola Cordera di Montezemolo.

  Více o vinařství >

 • Conterno Fantino (Piemonte)
  Návštěva vinařství Conterno Fantino je zážitkem nejdříve z úchvatného panoramatického výhledu na vinice oblasti Langhe, zasněžený Mont Blanc, Monte Rosu a Piemontské Alpy. Poté co projdete s charismatickým Guidem Fantinem sklep a ochutnáte s ním vína, okamžitě pochopíte, že jste v rukou Mistra.

  Více o vinařství >

 • Conterno Giacomo (Piemonte)
  Vinařství Conterno založil v roce 1908 Giovanni Conterno v obci Monforte d’Alba, kdy si začal sám vyrábět vína z nakupovaných hroznů pro svou tavernu a přátelé. Poté co se syn Giacomo v roce 1920 vrátil z války, udělali společně Barolo Riservu Monfortino, a tím se zrodila legenda. Giovanni Conterno opustil vinařský svět v roce 1934 a syn Giacomo převzal vedení nad vinařstvím. 

  Více o vinařství >

 • Castello Di Verrazzano (Toscana)
  Zámek Verrazzano se nachází na vrcholu krásného kopce mezi Florencií a Sienou, v srdci oblasti Černého kohouta (Gallo nero) Chianti Classico u obce Greve in Chianti. Na místních vinicích pěstovali révu již staří Etruskové, následně Římané a to až do 7. století, kdy usedlost kupuje šlechtická rodina Verrazzano.

  Více o vinařství >

 • Fontodi (Toscana)
  Vinařství FONTODI se nachází v srdci oblasti Chianti Classico, v údolí, které se otevírá na jih od Panzana, nazvané „Conca d’Oro“ (zlaté svahy). Půdy jsou zde skvělé pro pěstování révy. Není náhodou, že vína FONTODI byla slavná již začátkem minulého století, jak dokazuje celá řada udělených cen z mezinárodních výstav.

  Více o vinařství >

 • Montevertine (Toscana)
  Vinařství Montevertine se nachází v srdci oblasti Chianti, v obci Radda in Chianti, v nadmořské výšce 425 m.n.m. Tato lokalita je obydlená již od konce 11. století, jak dokazují zbytky hradeb obrané pevnosti. V roce 1967 koupil Montevertine Sergio Manetti, úspěšný průmyslník, jako své letní sídlo.

  Více o vinařství >

 • Lisini (Toscana / Montalcino)
  Vinařství Lisini u obce S. Angelo in Colle je jedním z nejstarších v Montalcinu, po staletí patří rodině Lisini-Clementi. Nejstarší zachovalé dokumenty o rodině Lisini pocházejí z 16. století. Pozemky usedlosti obklopují starou rodinou rezidenci, která je charakteristická svou věží z roku 1300, vystavěnou v typickém sienském architektonickém stylu.

  Více o vinařství >

 • Salvioni (Toscana)
  Díky obrovské lásce, vášni k vínu a zemědělství Giulia a Mirelli Salvioni se zrodilo vinařství La Cerbaiola 4 km od Montalcina na jeho jiho-východní expozici. První ročník Brunella byl 1985. Od té doby jejich sláva v Itálii a ve světě stoupá a etiketa Salvioni se stale symbolem hlubokých, elegantních a klasických vín Montalcina. 

  Více o vinařství >

 • Collestefano (Marche)
  Vinařství Collestefano se nachází v kopcovité oblasti ve vnitrozemí regionu Marche v nadmořské výšce 420 m.n.m. Náhorní plošina širokého údolí se táhne od jihu na sever a je chráněna umbrijskými Apeninami (1479 m.n.m.), které oblast oddělují od vlivu Jaderského moře. Díky tomu je zde velice chladno a sucho s výraznými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí.

  Více o vinařství >

 • Villa Bucci (Marche)
  Rodina Bucci se zabývá zemědělstvím na západním pobřeží Itálie v regionu Marche od roku 1700. Vlastní 21 hektarů vinic osázených odrůdou Verdicchio dei Castelli di Jesi a dalších 5 hektarů vinic osázených odrůdou Sangiovese a Montepulciano v oblasti Rosso Piceno DOC. 

  Více o vinařství >

 • Montevetrano (Campania)
  Rok 1991 byl velice šťastný pro dvě osobnosti italského vína. Pro Silviu Imparato, elegantní dámu – fotografku – s vášnivou zálibou pro víno a pro Riccarda Cotarellu, který byl v té době sklepmistrem několika vinařských družstev v Umbrii, na tisíce mil vzdálen mezinárodnímu uznání špičkového enologa, kterému se těší dnes. 

  Více o vinařství >

 • Palari (Sicilia)
  Na vysokých kopcích nad Messinskou úžinou nejvýchodnějšího cípu Sicílie se již od antických dob vyrábí červené víno FARO. Archeologové prokazují, že se v této oblasti víno vyrábělo již 14 st. před Kristem. Víno zde dávalo místnímu obyvatelstvu obživu až do doby, než Sicílii obsadili Arabové, v jejich područí výroba zanikla. 

  Více o vinařství >

 • Giuseppe Gabbas (Sardinie)
  Vinařství Giuseppe Gabbas se nachází na severu Sardinie v horách ve vnitrozemí ostrova asi 10 km na jih od města Nuoro. Prostředí je velice zdravé, neobydlené, s minimem civilizace, žádným průmyslem, neposkvrněné cestovním ruchem. Vinařství se rozkládá na 30ti hektarech, přičemž je 20ha osázeno révou, 5ha olivovníky. 

  Více o vinařství >

 • Tenuta di Biserno (Toscana)
  Tenuta di Biserno má 56 ha a nachází  se v Alta Maremma na západním pobřeží Toskánska mezi městečky Bibbona, Bolgheri a Tyrénským mořem. Je na hranici s vinicí Bellaria a pokračuje vinicí Lodovico, která má 6 hektarů a je považována za nejlepší v oblasti. Půda je typickým konglomerátem Bolgheri, směs aluviální půdy, aktivního vápence a kulatých oblázků, které zabezpečují skvělou drenáž půdy. Také se zde nacházejí jílovité parcely, které jsou pro Bolgheri méně typické. Lodovico Antinori zde vysadil především Bordeaux odrůdy s dominancí Cabernet Franc, následně Merlot, Cabernet Sauvignon a také relativně vysoký podíl Petit Verdotu. 

  Více o vinařství >

na stránku
Zobrazeno 109 – 116 z 116 položek
Zobrazeno 109 – 116 z 116 položek