Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

CA'RUGATE VENETO

„Vinařství Ca Rugate nepřestává překvapovat kvalitou svých vín celou Itálii. Vždy byli považováni za špičku v bílých vínech oblasti. V posledních ročnících dokazují, že i v barvě červené začínají hrát první housle.“

JIŘÍ MARKUZZI

Rodinné vinařství Ca’Rugate se zrodilo v roce 1986. Název „Ca’Rugate“ je inspirován jménem kopce vulkanického původu, kde rodina Tessari vlastní 45 hektarů vinic osázené odrůdou Garganega, v srdci kopcovité oblasti Soave Classico. Dalších 15 hektarů vinic vlastní u obce Montecchia di Crosara v oblasti Valpolicella. Kopcovité terény místní oblasti byli díky umístění, mikroklima a půdnímu složení odjakživa rodištěm špičkových vín. Vinařství Ca’Rugate pracuje jen s tradičními odrůdami révy – Garganega a Trebbiano di Soave pro vína bílá a Corvina, Rondinella a Corvinone pro vína červená.
Cílem práce na vinici je perfektní kvalita hroznů – krátké vedení letorostů, redukce výnosnosti a užití vhodných klonů dávají vína jedinečných vůní a chutí, které patří ke špičce oblasti Soave Classico. Ca’Rugate svými víny naprosto jasně dokazuje, že i Soave Classico může být velké a nanejvýš osobité. Nejdůležitějším heslem rodiny Tessari je: „Velké víno se rodí nejdříve na vinici a až poté ve sklepě“. Všechny úkony ve sklepě mají jediný cíl, udržet aromatickou integritu hroznů a chuťovou komplexnost. Vinařství Ca’Rugate vedou dva bratři rodiny Tessari. Amedeo se stará o vinice, Gianni je sklepmistr. Michele, syn Amedea, s obrovskou vášní a zaujetím začíná přebírat po svém otci Giannim roly sklepmistra.

www.carugate.it

Foto

Video