Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

VILLA SPARINA PIEMONTE / GAVI

„Nejen díky jedinečnému tvaru láhve, ale především díky skvělé kvalitě uvnitř si Villa Sparina získala v naší zemi spoustu příznivců. Velkým zážitkem je Villu Sparinu navštívit, součástí vinařství je úžasný restaurant „La Gallina“, rodinný hotel „L’Ostelliere“ a pod vinařstvím dvě 18ti jamková golfová hřiště. Přitom všem jste pouhých 30 km od ligurské riviery. Doporučuji!“

JIŘÍ MARKUZZI

U městečka Gavi v Piemonte, (na vyvýšenině „Monterotondo“) slunce, lesy a přímořský vánek od ligurského moře vytváří ideální mikroklima pro pěstování révy. Zde rodina Moccagatta založila po dlouholeté zkušenosti s vinohradnictvím vinařství VILLA SPARINA. Vinařství, které se dokázalo prosadit s tradičními víny vyrobenými inovační technologií. Dnes je Villa Sparina prestižní značkou, která zhodnocuje tradici území Gavi a Monferrato a je díky svému stylu, kvalitě a specielní láhvi nezaměnitelná s jinými víny světa.

Vinařství Villa Sparina se rozkládá na 100 hektarech, z čehož je 60 osázeno révou, zbylých 40 tvoří lesy, které společně s vánkem od ligurského moře dávají vínům jedinečný charakter. Největší část vinic na kopcích Monterotonda je osázeno odrůdou Cortese, zatímco vinice v údolí Cassinelle jsou osázeny Dolcettem a Barberou. Duše a charakter vín Villa Sparina je dána především vlastnostmi „Monterotonda“. Nejnoblesnější bílá vína selekcí odrůdy Cortese pochází právě odsud. Nejlepší červené víno „Rivalta“ pochází z vinice Bormida, o rozloze 9 ha, na kopcích Aqui Terme u Monferrata. Stefano Moccagatta, který po svém otci vinařství vede, je člověk rázného charakteru. Ten se projevuje i v jeho vínech, která patří v regionu nekompromisně k nejlepším.

www.villasparina.it

Foto