Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

MARCHESI DI GRESY PIEMONTE

„Mám obrovskou radost, že mohu vinařství Marchesi di Gresy v naší zemi zastupovat. Tvoří unikátní symbiózu jedinečných vín a skvělých lidí, u kterých se naše spolupráce změnila v přátelství.“

JIŘÍ MARKUZZI

V Piemonte v obci Barbaresco se nachází magická vinice „Martinenga“ o rozloze 11ha amfiteatrového tvaru. Pod ní je do malebné krajiny zasazeno rodinné vinařství Marchesi di Gresy, které v současnosti vede markýz Alberto Cisa Asinari di Gresy. V roce 1973 se rozhodl neprodávat hrozny z vlastních vinic místnímu družstvu a začít s jejich vlastní vinifikací a prodejem pod rodinným jménem. Vinice Martinenga je jediné cru v Langhe,které má jediného majitele (monopol), je rozdělena na 3 díly: Gaiun, Martinenga a Camp Gros, kde se rodí víno Barbaresco z odrůdy Nebbiolo jedinečného charakteru a noblesy.
Další důležitou vinicí je MonteColombo v provincii Asti, odkud pochází jedna z největších Barber Piemonte, společně s velice rafinovaným Merlotem. Historicky významným vínem je Villa Martis – kdy název vína vzpomíná na staré Římany, kteří se pod Martinengou usadili a založili tábor, na jehož místě dnes vinařství stojí. Víno Villa Martis je snad nejlepší ve svém poměru ceny a kvality. Ostatní vína jako Sauvignon Langhe, Chardonnay di Gresy, či Moscato La Serra jsou rovněž špičková. Enolegem vinařství je Marco Dotta, který společně se sklepmistrem Jeffreym Chilcottem lisuje vína s cílem maximálně respektovat tradici teritoria s udržením charakteru jednotlivých vinic a odrůd. Marchesi di Gresy s konstantní kvalitou vyrábí velká vína Piemonte, která mají jen málo konkurentů.

www.marchesidigresy.com

Foto

Video