Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

CORDERO DI MONTEZEMOLO PIEMONTE

„Velké víno, které mnozí nazývají dílem uměleckým, je především dílem přírody. Dílem slunce, podnebí, půdního složení a tak dále. E per usare un termine altezzoso e paradossale, e opera fondiaria.“

Paolo Cordero di Montezemolo

V srdci Langhe, přímo v centru země Barola, stojí libanonský cedr, který dominuje třicetihektarovému vinařství. Špičkové vinařství, jehož vína proslavila oblast Piemonte ve světě. Usedlost „Monfalletto“, která po staletí patřila markýzům Falletti z Barola, nyní vlastní Giovanni Cordero di Montezemolo, vnuk markýzy Luigii Falletti z Barola a syn Paola Cordera di Montezemolo.

Gianni Cordero di Montezemolo (za velké pomoci svého syna Alberta a dcery Eleny) vede a v poslední době velice pozitivně rozvíjí vinařství. Důležitým rysem usedlosti je uskupení vinic, které jsou jedním blokem v kopcovité krajině Langhe u La Morra na rozloze 26 hektarů s výjimkou jediné vinice Enrico IV., která je v Castiglione Falletto. Nová výsadba klonů odrůdy Nebbiolo (Michet a Lampia 141, 142), rmutace v nerezových tancích… následná kombinace velkých a malých sudů pro zrání vína dělá z Cordero di Montezemolo moderní vinařství skvěle vyvažující tradici s modernou. Výsledkem jsou vína s jasně definovaným charakterem odrůd, původu a ročníku.

www.corderodimontezemolo.it

Foto