Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

CONTERNO FANTINO PIEMONTE

„Komplexnost, délka, vyváženost, elegance, dlouhověkost... To jsou slova, která často doprovází největší vína světa. U vín Conterno Fantino, bych všechny tyto přívlastky nejraději třikrát podtrhnul a stále by to nestačilo…“

JIŘÍ MARKUZZI

Návštěva vinařství Conterno Fantino je zážitkem nejdříve z úchvatného panoramatického výhledu na vinice oblasti Langhe, zasněžený Mont Blanc, Monte Rosu a Piemontské Alpy. Poté co projdete s charismatickým Guidem Fantinem sklep a ochutnáte s ním vína, okamžitě pochopíte, že jste v rukou Mistra.

V roce 1981 se Guido Fantino oženil s Aldou Conterno. Společně s bratrancem Aldy, Claudiem, spojili myšlenky a rozhodli se obhospodařovat vinice, které jejich rodiny již dlouho vlastnili a vyrábět z nich vína pod vlastním jménem Conterno Fantino. Guido Fantino se svým synem Fabiem se s obrovskou vášní věnují výrobě vína a Claudio Conterno se neúnavně stará o vinice s neuvěřitelnou pečlivostí. Sklep se nachází na kopci „Bricco Bastia“ v Monforte d’Alba, v hraniční oblasti denominace Barola s nevýše položenými vinicemi oblasti, které zda dávají vínům nezaměnitelný mužný charakter a dlouhověkost. Conterno Fantino obhospodařují 25 hektarů vinic a jejich roční produkce čítá necelých 130 000 láhví. Filosofií vinařství je extrémní péče o vinice s cílem získání špičkové kvality hroznů, které díky nejvyspělejší technologii ve sklepě a dlouhé zkušenosti, promění ve vína, která patří k nejlepším v celonárodním měřítku. I přes relativně krátkou historii, je vinařství Conterno Fantino jasně zářící hvězdou piemontského nebe, zdobící vinné lístky nejlepších restaurací a sklepy vášnivých sběratelů vín.

www.conternofantino.it

Foto