Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

CONTERNO GIACOMO PIEMONTE

„Návštěva u Conternů je národním svátkem všem milovníkům Nebbiola a piemontských vín. Roberto Conterno hovoří tiše, pomalu, s jasnou vizí a skálopevným přesvědčením, jak má jeho víno vypadat. V Itálii je jen málo vinařství, které dělají tak nadčasová, ušlechtilá a klasická vína, jako dělá Conterno“.

JIŘÍ MARKUZZI

Vinařství Conterno založil v roce 1908 Giovanni Conterno v obci Monforte d’Alba, kdy si začal sám vyrábět vína z nakupovaných hroznů pro svou tavernu a přátelé. Poté co se syn Giacomo v roce 1920 vrátil z války, udělali společně Barolo Riservu Monfortino, a tím se zrodila legenda. Giovanni Conterno opustil vinařský svět v roce 1934 a syn Giacomo převzal vedení nad vinařstvím. Dlouhou dobu Conternové lisovali Barola z nakupovaných hroznů z nejlepších poloh a od nejlepších pěstitelů v obci Serralunga d’Alba.

V roce 1974 koupili v Serralunze čtrnáctihektarovou vinici Cascina Francia, která má skvělou jihozápadní expozici, odkud od ročníku 1978 pocházejí všechna vína Conternů. V současnosti vede vinařství Roberto Conterno. Je věrný extrémnímu tradicionalistickému stylu svých předků. Hroznový rmut nakváší přes 30 dní ve velkých dřevěných kádích bez kontrolované teploty a víno nechává mimořádně dlouho zrát ve velkých dubových sudech před láhvováním. Conterno vyrábí pouhých 50 000 láhví ročně, přičemž polovinu tvoří dvě Barola – Riserva Monfortino a Cascina Francia. Druhá polovina je Barbera d’Alba ze stejné polohy. Vína Conterno jasně vyjadřují odrůdu, původ a ročník bez jakýchkoliv nepřirozených či nepůvodních vjemů. Mají extrémní eleganci, hloubku a dlouhověkost. Jsou to monumentální, klasická a tradiční vína. Jsou pomníkem odrůdě Nebbiolo, oblasti Langhe a regionu Piemonte. Jsou velká.

www.conterno.it