Kategorie

Informace

Informace o našich vínech

Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov vyrábí kvalitní víno z révy pěstované v chráněné krajinné oblasti Pálava. Filozofie vinařství je zaměřená na šetrný přístup k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů ve vinohradě i ve sklepě. Díky tomu vyrábí vína špičkové kvality s dlouhodobým potenciálem skladování. Firemní heslo zní: "Vyrábíme vína ve vinici".

Specializací vinařství Mikrosvín Mikulov je odrůda Ryzlink vlašský, kterou pěstují na pěti viničních tratích. Vína z této odrůdy se vyrábějí ve všech přívlastkových kategoriích od kabinetních až po ledová. Produkce Mikrosvínu Mikulov však není jen o "vlašáku", ale dokáží vyrobit špičkové víno i z dalších odrůd vysázených na jejich tratích. Důkazem je výrazný úspěch na světové soutěži Chardonnay du Monde 2011 - mezi absolutními špičkami výrobců nejvýraznější světové odrůdy tak "Chardonnay 2008, Zimní vrch" získalo stříbrnou medaili.

Mikrosvín Mikulov je první firmou, která začala v ČR vyrábět vína stejné odrůdy z různých poloh, a stejně tak první firmou v České republice, která vyrobila ledové víno a bobulový výběr. Celková roční produkce je omezena na přibližně 200 000 litrů bílého vína a 50 000 litrů vína červeného. Sklepní hospodářství ve vinařské obci Dolní Dunajovice pochází přibližně z konce 19. století. Sklepy jsou zděné klasickou pálenou cihlou a pojmou více než 500 000 litrů vína při naprosto ideálních skladovacích podmínkách.

Nová řada vín "TRADITIONAL LINE"

V TĚCHTO VÍNECH SE MŮŽETE OSOBNĚ SETKAT A POZNÁVAT NEZAMĚNITELNÝ CHARAKTER ODRŮD A JEDNOTLIVÝCH VINIČNÍCH TRATÍ NA PÁLAVĚ. JE KOUZELNÉ POROVNAT „VLAŠÁKY“ ZE ŽELEZNÉ, GOLDHAMERU, LIŠČÍHO VRCHU, ČI OŘECHOVÉ HORY. TATO VÝROBKOVÁ ŘADA VŠAK NESKÝTÁ POTĚŠENÍ JEN VE „VLAŠÁKU“, ALE I V KLASICKÝCH BURGUNDSKÝCH ODRŮDÁCH A NEZAMĚNITELNÉM KOŘENĚNÉM „VELTLÍNU“. I TATO VÍNA NEODMYSLITELNĚ PATŘÍ K RUKOPISU MIKROSVÍNU.

Vinice Železná

Tato špičková trať leží ve vyšší nadmořské výšce (350 m) na velmi mírných svazích až náhorních rovinách pod vrcholky Pálavy s jižní expozicí. Půda je zde těžší, nezáhřevná, jílovitá, s vysokým obsahem vápníku a vápenným skeletem. Poloha nikdy netrpí suchem. Dnešní vinice jsou mladé, vysazené na počátku 90. let 20. století. Odtud se například dodávalo víno na dvůr císařovny Marie Terezie.

www.mikrosvin.cz

Foto