Chardonnay Altkirch DOC

Delikátní, odrůdově charakteristická vůně po exotickém ovoci s dobře zakomponovanou kyselinou. 

Více informací

375,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Alto Adige (jižní Tyrolsko)je země protikladů. Sever a jih, němčina-italština, zasněžené hory a úrodná údolí, alpské a středomořské klima zde nachází simbiozu. Vzrušující mikrokosmos s obrovským potenciálem vyrábět nanejvýš charakterní vína. Arcivévoda Sigismund, který obýval hrad Sigmundskron, nebyl první, který v 15.století oceňoval vína z Colterenzia. Již v 15tém století římský přistěhovalce „Cornelius“ založil první vinice na kopci „Bichl“ (místní dialekt), která rodila vynikající vína. Cornelius založil vinařství „Cornelianus“ které později dalo jméno místní vinařské vesnici „Girlan“.

V roce 1960 založilo 28 vinohradníků vinařské družstvo Colterenzio (Schreckbichl). Další vinohradníci okolí se později připojili a dnes 290 členů družstva obhospodařují 300 hektarů nejlepších poloh oblasti. Vinařství vede Luis Raifer, který je pionýrem jižního Tyrolska vín nejvyšší kvality. Je často nazýván „fanatikem kvality“. Jeho heslem je: „Zpět ke kořenům“. Koncentruje sena jedinečná, charakterní vína oblasti, té nejvyšší kvality. Jeho největší vína pochází z jeho vlastní vinice „La Foa“, (430m.n.m) která jsou jedinečná a dokazují maximální potenciál oblasti. Cílem Luise Raifera je, aby vína Colterenzia představovala autentický požitek a výraz regionu, a byla ambasadory lidí, kteří s láskou obdělávají horské vinice jižního Tyrolska.

POPIS
Delikátní a odrůdově typický buket s tóny exotického ovoce a dobře zakomponovanou kyselinou. Odrůda pochází z Francie a již přes 100 let se pěstuje v jižní Tyrolsku. Víno má světle žlutou barvu se zelenými reflexy. Je vyvážené, exotické s typickými tóny ananasu a manga. Potenciál k zrání 2-3 roky.

DOPORUČENÁ JÍDLA
Vynikající aperitiv, k rybám a studeným a teplým předkrmům. Podávat za 10 – 12°C.

ODRŮDA
100% Chardonnay z vybraných poloh

POLOHY
Salurn a okolí, písčité hluboké půdy s dolomitským valem.

VÝNOSNOST
78 hl / ha

ANALYTICKÉ HODNOTY
Alkohol 12.9% vol
Celková kyselina 5,9 g
Extrakt 21 gr / l

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Chardonnay Altkirch DOC

Chardonnay Altkirch DOC

Delikátní, odrůdově charakteristická vůně po exotickém ovoci s dobře zakomponovanou kyselinou. 

Napsat recenzi