Pinot Nero

Velice elegantní, jemné červené víno s hladkou tříslovinou, jemnou rubínovou barvou, dobrou svěžestí a typickým výrazem odrůdy Pinot Nero. Je vhodné k samotnému pití, k jemným pokrmům, a dokonce i k rybám.

       

Více informací

475,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Alto Adige (jižní Tyrolsko)je země protikladů. Sever a jih, němčina-italština, zasněžené hory a úrodná údolí, alpské a středomořské klima zde nachází simbiozu. Vzrušující mikrokosmos s obrovským potenciálem vyrábět nanejvýš charakterní vína. Arcivévoda Sigismund, který obýval hrad Sigmundskron, nebyl první, který v 15.století oceňoval vína z Colterenzia. Již v 15tém století římský přistěhovalce „Cornelius“ založil první vinice na kopci „Bichl“ (místní dialekt), která rodila vynikající vína. Cornelius založil vinařství „Cornelianus“ které později dalo jméno místní vinařské vesnici „Girlan“.

V roce 1960 založilo 28 vinohradníků vinařské družstvo Colterenzio (Schreckbichl). Další vinohradníci okolí se později připojili a dnes 290 členů družstva obhospodařují 300 hektarů nejlepších poloh oblasti. Vinařství vede Luis Raifer, který je pionýrem jižního Tyrolska vín nejvyšší kvality. Je často nazýván „fanatikem kvality“. Jeho heslem je: „Zpět ke kořenům“. Koncentruje sena jedinečná, charakterní vína oblasti, té nejvyšší kvality. Jeho největší vína pochází z jeho vlastní vinice „La Foa“, (430m.n.m) která jsou jedinečná a dokazují maximální potenciál oblasti. Cílem Luise Raifera je, aby vína Colterenzia představovala autentický požitek a výraz regionu, a byla ambasadory lidí, kteří s láskou obdělávají horské vinice jižního Tyrolska.

POPIS
Střední rubínová barva s vůní připomínající červené plody a višně. V ústech kulaté,hedvábné s jemnou tříslovinou. Víno, které nestaví na síle a hloubce, ale na finese a eleganci. Potenciál k zrání 2-4 roky.

DOPORUČNÍ K JÍDLU
Vynikající k telecímu masu, drůbeži, bažantu a výrazným úpravám ryb. Podávat za teploty 16°C.

ODRŮDA
100% Pinot nero (Rulanské modré)

POLOHY
Girlan, Colterenzio, západní svahy, sprašovité porfyrové půdy, 400 m.n.m.

VÝNOS
54 hl / ha

VINIFIKACE
Rmutace v nerezovém tanku za 25°C, jemné otáčení rmutu, jemné lisování, odbourání jablečnomléčné kyseliny a zrání po dobu 8 měsíců v dubových sudech o 8 Hl.

ANALYTICKÉ HODNOTY
Alkohol 13,2%vol
Kyselina 4,5 gr / l
Extrakt 25,3 gr / l

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Pinot Nero

Pinot Nero

Velice elegantní, jemné červené víno s hladkou tříslovinou, jemnou rubínovou barvou, dobrou svěžestí a typickým výrazem odrůdy Pinot Nero. Je vhodné k samotnému pití, k jemným pokrmům, a dokonce i k rybám.

       

Napsat recenzi