Il Core Aglianico IGT

Il Core, nové víno Silvie Imparato. Jedná se o 100% Aglianico. Typická autochtonní odrůda z Campanie, která se vyznačuje svou temnou, rubínovou barvou.

Více informací

645,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Rok  1991 byl velice šťastným pro dvě osobnosti italského vína. Pro Silviu Imparato, elegantní dáma, fotografka, s vášnivou zálibou pro víno a pro Riccarda Cotarellu, v té době sklepmistrem několika vinařských družstev v Umbrii, na tisíce mil vzdálen mezinárodnímu uznání špičkového enologa, kterému se těší dnes.  

Území usedlosti Montevetrana dříve patřilo Bourbonům. Ve 40.letech statek kupuje dědeček Silvie Imparato a pěstuje zde ovoce, ořechy, víno a olivy, jen pro rodinné účely. V roce 1985 vysazují na dvou hektarech odrůdy Aglianico Taurasi, Cabernet Sauvignon a Merlot. V Roce 1991 se plní první Montevetrano lisované z Cabernetu a Aglianica. Víno svou kvalitou předčí i ta nejpozitivnější očekávání a nadšení přátelé Silvii donutí k vyvinutí maximálního úsilí pro další ročníky. Vroce 1993 se Montevetrano poprvé dostává na trh, doplněné malou příměsí Merlotu. Usedlost Montevetrano dnes zahrnuje 26ha, z nichž je pouze 5ha osázeno révou. Vinice se nachází pod středověkým zámkem „Montevetrano“ který dal usedlosti i vínu jméno. Je u vesničky San Cipriano, v údolí „Valle del Picentino“, nedaleko města Salerno v Kampánii. Z 5ha vinic se ročně s velkou péčí vyrobí pouhých 30000 láhví, které se prodávají po celém světě ve velice malém množství. Montevetrano není jen vínem, je ikonou před kterou se smeká klobouk, jako před skladbou od Smetany, obrazem od Rembrandta, sochou od Michelangela nebo róbou od Armaniho.  Hranice mezi víny jednoduchými a elegantními je velice křehká. Především,  když se ochutnává baterie těžkých vín anonymně. To vše do doby, než mezi vzorky přijde na řadu Montevetrano. Víno velké třídy, které sílu, výraz a hloubku geniálně snoubí s aristokratickou elegancí a jemností. Víno vyzařující obrovské charisma, ještě dříve než svou chuťovou velikost. Montevetrano si získává všechny. Od milovníků svalnatých plných vín, po milovníky jemného burgundského a navíc vertikální degustace dokazují, že zráním v láhvi na kvalitě jen získává.

PŮVOD                        obec San Cipriano Picentino (Salerno), Kampánie

PŮDA                           půda bohatá na jíl a vápenec

ROZLOHA VINIC          5 hektarů

PRVNÍ ROČNÍK            2011

ODRŮDY                      100% Aglianico

VINIFIKACE                  ruční třídění hroznů, dlouhá rmutace slupek, 28 dní za opatrného promíchávání, kompletní fermentace v nerezu.

ZRÁNÍ                          10 měsíců v nových barikových sudech o 225 lt. Z dubů Nevers, Allier a Tronçais, poté 6 měsíců v láhvi.

HUSTOTA VÝSADBY    5000 hlav na hektar

ALKOHOL                    13,5

POPIS                           tmavě rubínová barva, ve vůni s náznakem švestek, višní a tmavého ovoce

KUCHYNĚ                     červená masa, zvěřina, těstoviny, salámy, pokrmy z hub a lanýžů, kozí sýr, rustikální kuchyně

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Il Core Aglianico IGT

Il Core Aglianico IGT

Il Core, nové víno Silvie Imparato. Jedná se o 100% Aglianico. Typická autochtonní odrůda z Campanie, která se vyznačuje svou temnou, rubínovou barvou.

Napsat recenzi