Weisshaus - Pinot Bianco

Lisované z hroznů z vinice „Weisshaus“ u Eppanu. Má jemnou vůni po vyzrálém peckovitém ovoci s úžasnou mineralitou a plností. Částečně zraje ve velkých sudech a nerezových tancích. 

Více informací

530,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Alto Adige (jižní Tyrolsko)je země protikladů. Sever a jih, němčina-italština, zasněžené hory a úrodná údolí, alpské a středomořské klima zde nachází simbiozu. Vzrušující mikrokosmos s obrovským potenciálem vyrábět nanejvýš charakterní vína. Arcivévoda Sigismund, který obýval hrad Sigmundskron, nebyl první, který v 15.století oceňoval vína z Colterenzia. Již v 15tém století římský přistěhovalce „Cornelius“ založil první vinice na kopci „Bichl“ (místní dialekt), která rodila vynikající vína. Cornelius založil vinařství „Cornelianus“ které později dalo jméno místní vinařské vesnici „Girlan“.

V roce 1960 založilo 28 vinohradníků vinařské družstvo Colterenzio (Schreckbichl). Další vinohradníci okolí se později připojili a dnes 290 členů družstva obhospodařují 300 hektarů nejlepších poloh oblasti. Vinařství vede Luis Raifer, který je pionýrem jižního Tyrolska vín nejvyšší kvality. Je často nazýván „fanatikem kvality“. Jeho heslem je: „Zpět ke kořenům“. Koncentruje sena jedinečná, charakterní vína oblasti, té nejvyšší kvality. Jeho největší vína pochází z jeho vlastní vinice „La Foa“, (430m.n.m) která jsou jedinečná a dokazují maximální potenciál oblasti. Cílem Luise Raifera je, aby vína Colterenzia představovala autentický požitek a výraz regionu, a byla ambasadory lidí, kteří s láskou obdělávají horské vinice jižního Tyrolska.

POPIS
Zářivá světle žlutá barva se zelenkavými reflexy. Má příjemnou vůni po bílém ovoci, zralých jablcích, hruškách s plnou a výraznou chutí velké delikátnosti a příjemné minerality. Potenciál k zrání 1 – 5 let.

DOPORUČENÁ JÍDLA
Těstoviny a lehká letní jídla, ryby, drůbež, podávat 10 - 12°C. ODRŮDA 100% Pinot Blanc (Rulandské bílé )

POLOHA
V blízkosti Eppanu, 430 m.n.m. na sprašovitých – vápencovitých půdách, na svazích s velkými výkyvy teplot. Staré keře přes 40 let s hluboko zakořeněným kořenovým systémem.

VINIFIKACE
Víno kvasí za nízkých teploty z části nerezových tancích, z části ve dřevěných sudech s prodlouženým kontaktem na jemných kvasničných kalech. Následné spojení dílů, jemné lahvování a distribuce.

ANALYTICKÉ HODNOTY
Alkohol: 13%5 % vol
Kyselina 5,3 gr / l
Extrakt 19,8 gr / l

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Weisshaus - Pinot Bianco

Weisshaus - Pinot Bianco

Lisované z hroznů z vinice „Weisshaus“ u Eppanu. Má jemnou vůni po vyzrálém peckovitém ovoci s úžasnou mineralitou a plností. Částečně zraje ve velkých sudech a nerezových tancích. 

Napsat recenzi