Cannonau di Sardegna Riserva DOC

Arbore – lisované z odrůdy Cannonau a malé příměsi odrůdy Muristellu z nejstarších keřů vinařství. Hluboké, dlouhé, koncentrované, sametově jemné. 

Více informací

830,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Vinařství Giuseppe Gabbas se nachází na severu Sardinie v horách ve vnitrozemí ostrova asi 10 km na jih od města Nuoro. Prostředí je velice zdravé, neobydlené, s minimem civilizace, žádným průmyslem, neposkvrněné cestovním ruchem. Vinařství se rozkládá na 30ti hektarech, přičemž je 20ha osázeno révou, 5ha olivovníky. Roční produkce čítá cca. 60 000 láhví vína. Všechny vinice jsou v kopcích, v nadmořské výšce 250 – 350 m.n.m. Půdy jsou zde hluboké, granitové, dobře drenážní, ale zároveň dokáží udržet vláhu i v suchých létech. Je zde ideální klima pro pěstování révy. Skvělá ventilace od cca. 25 km vzdáleného moře a velké teplotní rozdíly horského masivu mají pozitivní vliv na zdraví, aromatický vývoj a barvu hroznů. To vše dohromady tvoří jedinečný ekosystém, kde není zapotřebí ve vinici používat jakékoliv chemické prostředky či postřiky. Vinice jsou osázeny v hustém sponu, zatížení na keř je velice nízké a práce ve vinice vždy jen ruční a velice citlivá. Cílem je vyprodukovat zdraví hrozen špičkové kvality plné odrůdové charakteristiky a teritoriálního výrazu. Hlavní roly zde hrají pouze tradiční sardské odrůdy Cannonau a bílé Vermentino.

„Mé první setkání ve vinicích s Giuseppem Gabbasem bylo plné silných zážitků a emocí. Je to přímý a velice moudrý člověk s obrovským zapálením pro svou vinici a víno. Tvoří vína, jak správně tvrdí, extrémně pitelná, stravitelná a osobitá, netechnická. I po vypití dvou láhví na osobu člověk v klidu vstane od stolu a funguje, jak potvrdilo naše první společné setkání“.


Arbóre – Cannonau di Sardegna Riserva, DOC

Oblast:
Sardinie, Barbagia – horská oblast centrální Sardinie Odrůda: 90% Cannonau, 10% Muristellu, 45 let staré keře

Vinice:
poloha Arbóre, granitové podloží,

hustota výsadby
6000 keřů/ha, 280 – 350 m

Vinifikace:
Ruční sběr hroznů, odzrnění, rmutace 30 dní v nerezových tancích, následně 12-18 měsíců ve francouzských barikových sudech, následně min. 18 měsíců v láhvi.

Produkce:
cca 5 000 láhví ročně

Barva:
rubínová, intenzivní, s pevnou viskozitou Vůně: jemná, komplexní, mnohovrstevná, velice jemná a bohatá s tóny divokých třešní, divoké růže, jemného koření typické pro Cannonau a ušlechtilého dřeva.

Chuť:
Suchá, plná, teplá, skvěle vyvážená, koncentrovaná, se sametově jemnou tříslovinou

Gastronomie:
zvěřina, maso, pečeně, grilované steaky, vyzrálé sýry

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Cannonau di Sardegna Riserva DOC

Cannonau di Sardegna Riserva DOC

Arbore – lisované z odrůdy Cannonau a malé příměsi odrůdy Muristellu z nejstarších keřů vinařství. Hluboké, dlouhé, koncentrované, sametově jemné. 

Napsat recenzi