Vermentino di Sardegna DOC

Vermentino – tradiční suché, delikátně aromatické Vermetino vinifikované pouze v nerezových tancích. Nejtradičnější bílé víno Sardínie.

Více informací

395,00 Kč s DPH

O produktu

Objem0,75 l

Více informací

Vinařství Giuseppe Gabbas se nachází na severu Sardinie v horách ve vnitrozemí ostrova asi 10 km na jih od města Nuoro. Prostředí je velice zdravé, neobydlené, s minimem civilizace, žádným průmyslem, neposkvrněné cestovním ruchem. Vinařství se rozkládá na 30ti hektarech, přičemž je 20ha osázeno révou, 5ha olivovníky. Roční produkce čítá cca. 85 000 láhví vína. Všechny vinice jsou v kopcích, v nadmořské výšce 250 – 350 m.n.m. Půdy jsou zde hluboké, granitové, dobře drenážní, ale zároveň dokáží udržet vláhu i v suchých létech. Je zde ideální klima pro pěstování révy. Skvělá ventilace od cca. 25 km vzdáleného moře a velké teplotní rozdíly horského masivu mají pozitivní vliv na zdraví, aromatický vývoj a barvu hroznů. To vše dohromady tvoří jedinečný ekosystém, kde není zapotřebí ve vinici používat jakékoliv chemické prostředky či postřiky. Vinice jsou osázeny v hustém sponu, zatížení na keř je velice nízké a práce ve vinice vždy jen ruční a velice citlivá. Cílem je vyprodukovat zdraví hrozen špičkové kvality plné odrůdové charakteristiky a teritoriálního výrazu. Hlavní roly zde hrají pouze tradiční sardské odrůdy Cannonau a bílé Vermentino.

„Mé první setkání ve vinicích s Giuseppem Gabbasem bylo plné silných zážitků a emocí. Je to přímý a velice moudrý člověk s obrovským zapálením pro svou vinici a víno. Tvoří vína, jak správně tvrdí, extrémně pitelná, stravitelná a osobitá, netechnická. I po vypití dvou láhví na osobu člověk v klidu vstane od stolu a funguje, jak potvrdilo naše první společné setkání“.

Manzanile – Vermentino di Sardegna, DOC

Oblast:
Sardinie, Barbagia – horská oblast centrální Sardinie

Odrůda:
100% Vermentino, 25 let staré keře

Vinice:
poloha Manzanile – ranní. Granitové podloží,

hustota výsadby
6000 keřů/ha, 250 – 350 m.n.m.

Vinifikace:
Ruční sběr hroznů, odzrnění, odkalení sedimentací, fermentace a zrání v nerezových tancích, do láhvování v kontaktu s kvasničným kalem.

Produkce:
cca 8 000 láhví ročně

Barva:
Tóny bílého zlata, jiskrná, brilantní

Vůně:
Čistá, velice svěží, květnatá, jemně ovocná, delikátní

Chuť:
Suchá, kulatá a skvěle vyvážená. Velice čistá, svěží, jemná a lehká. Láká k dlouhým douškům

Gastronomie:
aperitiv, plody moře, samotné letní pití, mořské ryby, saláty a jemná bílá masa.

Podávat za teploty
10°C.

Recenze

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Vermentino di Sardegna DOC

Vermentino di Sardegna DOC

Vermentino – tradiční suché, delikátně aromatické Vermetino vinifikované pouze v nerezových tancích. Nejtradičnější bílé víno Sardínie.

Napsat recenzi